Gazetarin e Kavajës e “lajnë” në gjak, (fotot nga spitali)

Dritan Kanapari, drejtuesi i potalit Buletini i Kavajës është masakruar nga persona të paidentifikuar në hyrje të shtëpisë së tij në Kavajë. Nuk ka ende të dyshuar për ngjarjen, por fotot nga spitali tregojnë gjendjen e rëndë të Kanaparit në spital.

Pasi është rrahur Kanapari u dërgua menjëherë në Spitalin Ushtarak ku janë bërë fotot.
“Kjo eshte liria e shtypit ne narko-shtetin e Norieges” shkruan Sali Berisha që dje publikoi një mesazh, sipas të cilit dhuna ndaj gazetarit erdhi pas denoncimit të Elvis Rroshit.

“Ne keto momente eshte rrahur me sende te forta nje qytetar ne Kavaje me emrin Dritan Kanapari! Ai drejton nje portal me emrin Buletini i Kavajes dhe prej kohesh kritikon fort pushtetin e Rilindjes dhe dyshen Rroshi-Daja.Atij i eshte bere nje prite mafioze ne deren e shtepise nga njerez me maska te cilet e kane rrahur me sende te forta dhe aktualisht ndodhet ne Spitalin Ushtarak me plage te renda. Çdo gje behet per ti mbyllur gojen pasi para disa muajsh i vendosen tritol ne shtepi,por kesaj here makabriteti i mafies se Partise Socialiste ka kaluar çdo kufi…” thuhej në mesazhin që iu dërgua Berishës pas ngjarjes.

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne