GJKKO vendos masën e dytë ”arrest në burg” për ish-kryebashkiakun e Himarës, Jorgo Goro

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, vendosi të miratojë sot masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-kryebashkiakun e Himarës Jorgo Goro.

Ish-kryebashkiaku i Himarës akuzohet se i dha në mënyrë të padrejtë Arqile Bollanos një sipërfaqe prej 4263 m² tokë.

Vendimi u miratua sot dhe shënon masën e dytë “arrest në burg” për ish-kryebashkiakun socialist të Himarës, Jorgo Goro./Tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne