Shqiperia

Grabiten 10 mln euro në Rinas, një i vrarë

Zbulohen detaje në lidhje me grabitje spektakolare të zhvilluar ditën e sotme në Rinas.

Një makinë që po transportonte para deri aeroportit të Rinasit për ti dërguar jashtë është grabitur nga persona ende të paidentifikuar.

Ka dyshime janë se grabitur 10 milionë euro, që ishin të një banke të nivelit të dytë.

Ka pasur përplasje me armë dhe dyshohet se një person ka mbetur i vrarë.

Grabitesit kane qene me nje furgon te bardhe me mbishkrimin ‘Hetimi Tatimor’.

OPINIONE