Guardian: Bota në prag të një lufte të tmerrshme

 Gazeta angleze Guardian ka shkruar se administrata amerikane me politikat e saja tensionuese dhe luftënxitëse, e ka vënë botën para një lufte të tmerrshme.

Gazeta angleze Guardian ka shkruar se administrata amerikane me politikat e saja tensionuese dhe luftënxitëse, e ka vënë botën para një lufte të tmerrshme.Sipas uebsajtit të gazetës angleze Guardian, sulmet e fundit të Amerikës në Jemen, Irak dhe Siri që thuhej se në shënjestër kanë qenë terroristët e ISIS, kanë vrarë qindra civilë në këto vende. Sipas këtij raporti, administrata amerikane ka zgjeruar territorin e luftës edhe në Somali dhe Jemen dhe përpiqet që të hap luftëra të reja edhe në vende të tjera të botës. Sipas Guardian, Amerika përpiqet të fillojë një luftë të re edhe me Korenë e Veriut./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne