Habilajt përdornin dhe ambulancat për transport droge

Skandalet në vendin tonë nuk kanë të ndalur. Qytetarët vlonjatë denoncojnë se Habilajt nuk përdornin vetëm policinë për transportin e drogës, por edhe spitalet.

Një infermiere e cila ka preferuar të mbetet anonime, ka denoncuar skandalin e radhës në Vlorë,  ku sipas saj Habilajt përdornin ambulancat për transport droge.

Denoncimi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Berisha:

Habilajt me lejen e drejtoreshës përdornin edhe ambulancat e Spitalit për transportin e drogës!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“PESH Z berisha bashk me ifermjerin esht dhe dretoresha brunilda mersini jam i sigurt qe edhe Brunilda eshte e perfshire ne kte gje, kam jetuar 4 vjet ne vlore dhe kam qen ne brendesi te spitalit te vlores e di se cfar behet , aty edhe ambulancat benin transportin e hashashit per habilajt ku Brunilda ishte ne dijeni te plote per kte gjene vlor anonim te lutem”

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne