‘Hajdut, kriminel…’, shihni si e përzunë Ramën nga hyrja e Kuvendit (VIDEO)

Seanca  sotme në Kuvend u shoqërua me tension dhe protestë nga deputetët e opozitës, të cilët bllokuan foltoren, pasi Gramoz Ruçi nuk lejoi Edmond Spahon të fliste për ekstradimin e Nazer Seitajt drejt Italisë. Por thirrjet ‘hajdut e kriminel’, të deputetëve të opozitës vazhduan edhe jashtë sallës së Kuvendit, në momentin kur kryeministri Edi Rama po largohej. Shihni videon më poshtë.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne