Hakmarrja për Haradinajn, Serbia ndalon zyrtarët e saj të vizitojnë Francën

Qeveria serbe ka urdhëruar të gjithë zyrtarët qeveritarë, punonjësit e ministrive si dhe drejtorët e kompanive publike që të anulojnë vizitat e planifikuara në Francë për më se tre muaj.

Për tre muajt e ardhshëm Serbia nuk do të bëjë asnjë vizitë dhe asnjë aktivitet në këtë vend, shkuan News, transmeton lajmi.net.

Ky vendim është marrë pas refuzimit të Gjykatës së Kolmarit në Francë për të dërguar për gjykim në Serbi, ish-komandantin e UÇK-së Ramush Haradinaj. /Lajmi.net

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne