Harta/ Priten reshje dëbore pas mesnate

Meteoalb thotë se pas mesnatës priten reshje dëbore në zonat malore në Veri dhe Lindje të vendit.

Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para të së shtunës, ulen nën 0°C, në zona të veçanta deri – 4°C.

Ndërkohë kjo është  ‘harta e dëborës’, ku identifikohen zonat ku pritet të ketë reshje bore me fillimin e së shtunës.

Image

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne