Heqja e shqiponjës, Berisha: Erion Veliaj veprim antikombëtar

Pas heqjes së simbolit të shqiponjës te sheshi me të njëjtin emër, ka ardhur reagimi i Sali Berishës.

Përmes një postimi në “Facebook” Berisha e quan këtë gjë si një veprim antikombëtar të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Postimi i Berishës:

Zografi bis dhe Lal Plehu i tij, ne nje akt antikombetar heqin simbolin e kombit, ‘Shqiponjen’ nga sheshi me emrin e saj ne hyrje te Tiranes ku u vendos me rastin e 100 vjetorit te pavarësisë.


NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne