Hidhet nga kati i 14 i banesës shkencëtari që zbuloi vaksinën kundër Covid-19

Një shkencëtar rus i cili punoi për zbulimin e një vaksinë kundër Covid-19, është gjetur i vdekur në rrethana misterioze në Shën Petersburg.

 

 

Sipas mediave, Alexander ‘Sasha’ Kagansky, 45 vjeç, i njohur për punën e tij në luftimin e kancerit, u raportua se kishte rënë nga një dritare e katit të 14-të të një ndërtese të lartë banimi.

Ai gjithashtu kishte një plagë me thikë në trup, sipas Moskovsky Komsomolets (MK). Komiteti rus i Hetimeve ka hapur një hetim për vrasje e Dr.Kaganksy dhe një i dyshuar 45-vjeçar është ndaluar. GSH

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne