Rajoni Sociale

I riu thyen arkën e xhamisë dhe merr paratë, imami nxjerr videon

Një vjedhje është kryer në xhaminë Hatunije në Prishtinë në ditën e dytë të Bajramit.

Imami Ramadan Avdullahu ka shpërndarë një video në Facebook në të cilën shihet një i ri duke vjedhur në xhami.

Ai ka shkruar se vjedhja ka ndodhur në xhaminë Hatunije në Prishtinë më 22 gusht 2018.

I riu arrin të marrë paratë nga një arkë që ishte e mbyllur, por të cilën e thyen me një mjet të fortë.

OPINIONE