IKMT do të shembë hotelin në Dhërmi me shpërthim të kontrolluar, reagon pronari Beli: Sulm politik, kam vendimin e Gjykatës së Lartë (Faksimile)

Pronari i hotelit në Dhërmi, i cili pritet të shembet nesër nga IKMT me shpërthim të kontrolluar. Në një komunikim, ai është shprehur se hoteli është me leje dhe se ka vendimin e Gjykatës së Lartë që nuk lejon IKMT ta shembë, teksa e cilëson këtë aksion si një sulm politik.

foto galeri

foto galeri

Kjo pasi Fjorentin Beli ka qenë një nga komisionerët e Fredi Belerit në zgjedhjet e 14 majit 2023, ndërsa kujtojmë se IKMT kërkoi që ta shembte këtë hotel pak ditë pas zgjedhjeve. “Hoteli është me leje, kam vendim gjykate. Është sulm politik sepse kam qenë numërues në komision nga pala e Fredi Belerit. Unë do të ndjek ligjin”, u shpreh Beli./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne