Shqiperia

Ilir Vrenozi nxjerr foton me kallash: Armët i marr unë, hajdeni t’i qërojmë të gjithë politikanët

Ilir Vrenozi është bërë i njohur tashmë me publikimet e tij në Facebook duke bërë kësaj radhe një thirrje për të hequr qafe të gjithë politikanët.

Përmes një postimi në Facebook, në përgjigje të deklaratës së Berishës se duhen marrë armët kundër qeverisë së Ramës, Vrenozi i përgjigjet atij duke thënë se ka ardhur koha për t’i qëruar të gjithë.

Postimi i tij

NE FOTO JAM UNE ME ARME NE DORE NE VITIN 1997 … DUKE MBROJTUR SHTEPINE E VASFI HARUNIT DHE FABRIKEN MELINA NGA KOMUNISTET QE PO SHKATERRONIN CDO GJE ✌✌✌

DOKTOR SALI BERISHES
Tani meqenese lexova kete statusin ku ke bere thirrje sot ne kuvend ” o djem rrembeni armet , ja vdekje ja liri ” dua te them dicka nga shpirti…

Une Ilir Vrenozi kam qene qe ne mitingun e pare ne fund te dhjetorit 1990 ne Korce , te ndoqa kembe zbadhur vite e vite , kam erdhur edhe ne mitingjet Tirane , me pak fjale jam nip beu dhe jam i djathte i lindur , po ta mbash mend pas 1997 kur erdhe ne Korce te ndaloi policia Renea e Tiranes e nuk donte te te linte te hyje ne Korce.. kam qene nga te paret qe zbrita nga makina me kallash ne dore kam debatuar ashper me ata te policise , sa nje gradist me vuri tyten e kallashit ne balle une i therrisja ” Rrofte Sali Berisha ” kam qene bashke me xhaxhi Vasfi Haruni ( Vaso Gegen) qe ti e kishe mik , ndjese paste .me pak fjale dua te te them qe kam qene nje i djathte i paster me shpirt e zemer…. po tani pas shume vitesh e vitesh , ku u bene me shume se çerek shekulli… mendoj dhe jam i bindur qe te gjithe ju kasa politike 1991- 2018 jini te deshtuar dhe populli u lodh me kete politike.. me beso u lodhem… kjo kase politike na eshte bere si mama e dyte, fytyrat e kesaj kase politike na jane neveritur… te gjitha partite Ps Pd Lsi duhet te dalin te gjitha jashte ligjit.. duhet ta marrin te rinjte ne dore kete vend…

Boll me thirrje “rrembeni armet” boll se jemi lodhur raskapitur drobitur… nuk duam ti shikojme me armet me sy… nuk ja vlen mê, te marrim armet qe te sjellim ne pushtet Lul Bashen, ate qe beri mareveshjen e 17 Majit me Edi Ramen qe talli bythem me mijra demokrate qe e ndoqen me muaj ne cader…

Armet i marre une tani, i marr o i marr po te hyj aty ne parlament e ti qi robt ti vrasim te gjithe cfare jane aty brenda… te veme 140 studente ekselence ne parlament e te drejtohemi per 10 vjet vetem nga 140 studente doktore profesore te pa lyer me kete politike , vetem keshtu e marr armen une… vetem per kryengritje per ta zhdukur kete kase politike.. po te rrembej armet une per te ikur Rama dhe te vijë Luli, qija robt kurren e kurres…

Keshilla ime qe me 2013 qe bere doreheqje nga kryetar i Partise duheshe te beje doreheqje fare nga politika … per shume arsye… por nje cikel ka nje fund…

Cfare te them , jemi zhgenjyer kemi cerek shekulli sdime ku kemi koken, mbi 1 milion e ca shqiptare kjo kase politike i ka zbuar ne kurbet e 2 milion po i mbani ketu ne varferi ekstreme, kurse ju politikanet jini miliardere… aman derman mos beje me thirrje per te rrembyer armet, me 1997 e rrembeva armen po isha djalke e beqar dhe besoja me shpirt e zemer … tani kam femije por dhe me zhgenjimin qe kemi marre kete cerek shekulli , me e mira eshte te heshtni me e mira fare eshte te ikni perfare nga politika…
Me respekt per ju Ilir Vrenozi!”