Imami Armand Ali mallkon kalorësin e kryqit te madh Edi Ramën

Ne nje nga postimet e tija te fundit ne internet, imam Armand Aliu ka kritikuar kryeministrin Rama per lidhjet e tij me ekstremistet krishtare. Duke cituar nje link nga nje shkrim i Arben Llalles ai ka bere komentin e meposhtem ne FB e tij:

Edi Rama kalifi i Skender Beut dhe pretendenti per trashegimtar i Fronit te tij.

Kur na ndajne vetem tre muaj nga pervjetori i 550 i vdekjes se Skender Beut, Kaloresit te Krishterimit, mësojmë lajmin se Edi Rama qenka betuar dhe dekoruar me titullin Kalores i Kryqit te Madh. Kjo na ben te kuptojme qarte shume nga veprimet e tij keto dy vite kundrejt muslimanëve. Arrestime hoxhallaresh dhe besimtaresh, ndalime besimtaresh nga 12 ose 24 orë ne komisariate ose zyrat e antiterrorit pa arsye, presione te ndryshme ndaj besimtareve muslimane. Kjo na shpjegon shume qarte edhe se cfare do permbaje plani i tij per vitin 2018 te cilin e shpalli si viti i Skender Beut. Kjo sqaron fare mire se perse lihet i lire Kastriot Myftaraj edhe pse disa here rresht ka bere thirrje te ndryshme per dhune, genocid, terror dhe shfarrosje te muslimaneve ne Shqiperi. Kjo sqaron edhe lenien te lire te terroristit te FETO nga gjykata e Durresit pasi gjithcka qe ka te beje me muslimanët dhe vendet muslimane duhet goditur dhe kushdo qe i sulmon muslimanet duhet mbrojtur dhe perkrahur. Jo me kot i degjeneruari i plazheve nudiste del perpara parlamentit dhe i tregon muslimanëve veglat e kalit te Skender Beut.
I mallkuar qofsh o farësosur. Ti ktheftë Allahu permbys gjithe planet dhe intrigat qe thur ndaj ketij vendi ne pergjithesi dhe ndaj muslimanëve ne veçanti. Perfundofsh edhe ti ne shtratin e vdekjes i helmuar nga eprorët e tu kryqëtarë njesoj sic perfundoi dhe Skender Beu.

***Urdhëri i lartë i jepet vetëm personaliteteve ortodokse që kanë kontribuar për Kishën Greke. Tani mbetet për t’u zbuluar kontributi i vyer që ka dhënë Edi Rama për Kishën e Greqisë që të meritonte medaljen.

Ja dhe linku qe tregon kete pune:

http://27.al/edi-rama-kalores-i-kishes-greke-por-e-mban-te-fshehte/

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne