Imazhe nga Çlirimi i Tiranës

Sot shënohen 74 vite nga çlirimi i Tiranës i cili shënon një moment historik.

17 nëntori 1944 konsiderohet si operacioni më i madh dhe nga më të rëndësishmit kundër forcave gjermane për çlirimin e kryeqytetit.

Çlirimi i Tiranës iu ngarkua Korpomatës së parë Sulmuese. Më poshtë, gjeni disa fotografi të rralla nga kjo ditë e rëndësishme për historinë e Shqipërisë.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne