Imuniteti i Tahirit/ Kush i jep Ruçit instruksione në celular

Deri sa deputeteët e kuvendit të Shqipërisë po diskutonin kërkesën e prokurorisë që seanca e imunitetit për Saimir Tahirin, kreu i parlamentit që drejtonte seancën, Gramoz Ruçi as nuk ishte i vëmendëshëm për debatin. Ai merrte mesazhe në celularin e tij IPhone dhe mbante shënim me stilolaps në një fletë të bardhë. Pyetja është kush e instruktonte Ruçin se si duhej te sillej? Kjo pyetje bëhet edhe më e mprehtë kur dihet se si në kryeministri si në PS e presin me shqetësim të madh fatin e arrestimit të Tahirit.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne