Inagurohet xhamia Pasha në qytetin e Elbasanit

Në qytetin e Elbasanit para pak ditësh përfundoi së ndërtuari xhamia më e re e këtij qyteti ku me këtë rast u mbajt edhe ceremonia e inagurimit të kësaj xhamie.

Në këtë ceremoni morën pjesë qytetarë elbasanas, përfaqësues nga komuniteti mysliman shqiptar, kryetari i bashkise se Elbasanit si dhe donatorë.

https://youtu.be/2ang4kb_YIw

Ceremonia u hap nga myftiu i Elbasanit, i cili falenderoi të pranishmit dhe donatorët që bënë të mundur ndërtimin e Xhamisë. I pranishëm në këtë ceremoni, Kryetari i Bashkisë Z. Qazim Sejdini falenderoi komunitetin mysliman për ringritjen e xhamise dhe përcolli mesazhe paqeje dhe dashurie./ Gazeta Impakt

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne