Ironizon ndërtimin e xhamisë, qytetari i kthehet ashpër islamofobes Arbana Xharra

Islamofobja Xharra ka ironizuar lidhur me ndertimin e nje xhamie ne “Zimbabwe”. Por nje qytetar i irrituar nga pyetja provokuese e Xharres i ka kthyer me te shpejte nje pergjigje te ashper islamofobes nga Kosova.

Talljet, provokimet, ironia si dhe nxitja e urrejtjes fetare te Arbana Xharres kane hyre
thelle ne genin e saj. Nuk eshte cudi qe nje dite drejtesia e ligjit te vije edhe per kete ekstremiste katolike.

Kujtojme se vetem para disa ditesh ne Angli pati disa reagime te ashpra ndaj disa politikaneve islamofobe. Partia Konservatore pezulloi nga rradhet e saj gati 14 anëtarë vetem per shkak te islamofobise.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne