Shqiperia

Ishte shpallur në kërkim, kapet 27-vjeçari në Dibër

 Policia e Dibrës ka arrestuar një 27-vjecar, pasi ishte shpallur në kërkim. Në pranga ka përfunduar  Zabit Doçi , 27 vjeç, banues në  Lurë ,Dibër, pasi rezulton i dënuar me 1 vit e 6 muaj burgim për dy vepra penale.

Sipas policisë, kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi  Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër me datë 06.11.2012  e ka dënuar  me  1 vit e 6-muaj burg për veprat penale të “Kanosjes” dhe “ Mbajtjes pa leje të armëve luftarake” të parashikuar nga nenet 84 dhe 278/2 të  Kodit Penal, pasi ne vitin 2012, ka kanosur me armë shtetasin N.C.

Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprime të mëtejshme.

Burimi: BalkanWeb

Etiketa