Islamofobi Ramabaja akuzohet per terrorizem

Kandidati i VV’së për deputet, Sadri Ramabaja, është i ftuar i Prokurorisë Speciale si i dyshuar për veprën terroriste. Sipas Prokurorisë Speciale, Ramabaja është i dyshuar për “Vrasjen e përfaqësuesve të lartë të Republikës së Kosovës”.

“Vrasje e përfaqsuesve të lartë të Republikës së Kosovës dhe2. Përgaditja e veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushttues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës”, thuhet ne ftesen e Prokurorisë, shkruan Gazeta Express.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne