Islamofobi Tritan Shehu kerkon te nxise muslimanet kunder shtetit

Ish-deputeti i PD-së, islamofobi Tritan Shehu kerkon te nxise muslimanet kunder shtetit. Nepermjet publikimit te disa fotove ne profilin e tij ne facebook ku thote se u perkasin forcave speciale të policisë ne ambjentet e xhamisë së madhe pranë Parlamentit, islamofobi Shehu pretendon respektimin e institucioneve fetare. Islamofobi Shehu qe tani hiqet sikur respekton institucionet fetare islame eshte personi i fundit qe duhet te flase per islamin. Ne te kaluaren ai ka share islamin dhe nuk mundet qe sot te flasi per xhamine dhe te nxise muslimanet kundra shtetit shqiptar me publlikimin e ketyre fotove dhe shkrimin e tij. Neqoftese ka dicka qe atij nuk i pelqen le te shkoje te ankohet ne KMSH.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne