Islamofobja Arbana Xharra reagon kundër muslimanes Besa Ismaili

Nuk kalon asnjë rast pa u sulmuar nga islamofobja Arbana Xharra kur bëhet fjalë për muslimanët.

Kësaj here islamofobja Xharra ka sulmuar Besa Ismailin e cila së fundmi është bërë pjesë e politikës ku u aderua ne PDK-në e Kadri Veselit.

Arbana Xharra, këshilltare e kryetarit të PDK-së Kadri Veselit, e cila, sipas të gjitha gjasave jeton jashtë vendi.

Sipas Arbana Xharrës, aderimin e Besa Ismailit Kadri Veseli po e shfrytëzon për të fituar vota të myslimanëve, e kjo është e patolerueshme.

Ja reagimi i Xharrës:

Ngoni ketu, krejt ju qe po me bani tag e po me dergoni mesazhe per adermimin e Besa Ismailit ne PDK, sa per mu Kadri Veseli mundet me u bo edhe haxhi, e neser le te aderon edhe Naim Ternava e Enes Goga e tane rend. S’ka te beje aspak shamia e Beses ketu, problemi im me te ka qene qe ne secilin shkrim qe une dhe koleget e mi e kemi bo per ekstremizem fetar ajo na ka kundershtu, ajo ka mohu shumecka qe ne fund doli te jete e kunderta. Po ne kete rast nuk eshte aspak problem Besa, sepse me mendime te tilla ka shume ne Kosove, problemi eshte qe Kadri Veseli kete aderim e ka per nje grusht vota te muslimanëve./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne