Izet Haxhia: Timonier ruaje mirë Tahirin, ose do ta ngecin ty vrasjen e tij

Izet Haxhia ka një paralajmërim pë kryeministrin Edi Rama. Me anë të një statusi në facebook ai e paralajmëronë të ruaj Tahirin ose përndryshe do i faturojnë vrasjen e porositur të tij.

Ja statusi i Haxhisë:

“Situata me të vërtetë është shumë e rëndë.

Synimi I dyshes Serbo- Greke,  Berisha -Meta, është rrzëimi i këtij dallkaukut që keni zgjedhur për Kryeminister, i cili duhet thënë e vërteta që nuk qeveris dot dhe i ka dalur situata jashte kontrollit.

Para disa muajsh ne Bruksel ka egzistuar nje listë me katër emra Vip që duhet të arrestoheshin.
I pari në listë ka qënë Meta ,i dyti Berisha dhe i treti Tahiri..
Por pse ndodhi përmbysja e kësaj liste? Çadra dhe marveshja e 17 Majit Berisha- Rama, dhe jo Basha ,garantoj mos prekjen e Berishës, ndërsa marveshja Rama- Meta u bë në darkën katër orëshe tek Pazarı i Ri.

Pra me një pabesi që e karakterizon Ramën vendosi të djeg Saimirin per hatër te Berishës
dhe Metes dhe te nje mandati te sigurte .

Por ky dallkaku kryeminister harroj që përball ka dy bisha serbo-greke, që në momentin e volitshem do ta shqyenin bashkë me kurbanin që u beri, Tahirin.

Meta si nje agjent i regjur ,nuk ja fal Tahirit as paratë e kapura në Lazarat as shtëpitë e grabitura të ministrave të tij dhe as zhdukjen e Balilit.
Me ndërmjetësimin e njerzeve të vetë që kryejnë lidhjet agjenturore të Metës me Serbinë, dje është futur në territorin Shqiptar një komando vrasësish nga Serbia bashk me tifozët serb të Partizanit ,që ka për qellim eleminimin e Saimir Tahirit ,për t’ja lënë si vepër të Edi Rames..
Timonier ruaje mirë Tahirin se do ta ngecin ty vrasjen e tij..”

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne