Ja kush emërohet në krye të kadastrës së Vlorës

Elona Hodaj është emëruar në krye të Kadastrës së Vlorës.

Kështu pas ndryshimeve të ditëve të fundit, ku brenda dy javësh u largua kupola drejtuese e kadastrës në Vlorë, 6 juristë dhe u paralajmëruan 19 të tjerë, vjen emërimi në këtë funksion i ish-kandidates për deputete dhe ish-kryetares së degës së FRESSH-it.

Kadastra e Vlorës u përfshi nga furtuna e ndryshimeve në kohën kur Kryeministri Edi Rama u kërkoi drejtorëve rajonalë të dorëhiqen nga pozicionet e tyre, duke dhënë porosi që të emërohen grad he vajza./boldnews

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne