Bota

Ja pse e preku në fe dhe në nder Khabib-in, Conor McGregor ia tregon arsyen dhe kërkon falje

Në fund të raundit të tretë Conor McGregor i thotë Khabib Nurmagomedov “Është vetëm biznes”

Ish-kampioni i dy ndarjeve UFC Conor McGregor (21-4 MMA) ra në përpjekjen e tij për të dorëzuar kampionin aktual të UFC-së të lehtë Khabib Nurmagomedov (27-0 MMA) humbjen e parë të karrierës së tij të përzier të arteve marciale në UFC 229.

“The Eagle” ishte në gjendje të pengojë superstarin irlandez me mundjen e tij për shumicën e tre raundeve të hapjes, dhe madje edhe rrëzoi McGregor me një dorë të djathtë në raundin e dytë.

Kur bori u frymëzua për herë të tretë, pas pesëmbëdhjetë minutash veprimesh, Conor McGregor i tha ruse të pamposhtur “është vetëm biznes” (siç shihet në videon e mësipërme).

Në raundin e katërt, Khabib Nurmagomedov do ta detyronte Conor McGregor të dilte pas mbylljes së saj nga një dorëzim i ngushtë i manovrave të qafës.

Burimi: Islami dhe shkenca