Ja si ha bukë stafi i ambasadës amerikane

Në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane në Tiranë është publikuar një video tepër interesante ku shihet se Ambasadori Lu dhe stafi i tij po bëjnë një lojë, përpiqen te gjejnë ushqimin me sytë e mbyllur.

Por ajo që bie në sy është se ata po hanë një gatim tradicional shqiptar, tavë dheu. “Shihni çfarë ndodhi kur Ambasadori Lu dhe stafi amerikan i Ambasadës provuan gatimet tradicionale shqiptare. Pjata e parë: tavë dheu!” /opinion.al

Ja video:

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne