Shqiperia

Jean-Claude Van Damme i dërgon mesazh Januzajt pas golit të bukur kundër Anglisë

Adnan Januzaj ka qenë lojtari i ndeshjes në përballjen e Belgjikës me Anglinë. Ai shënoi gol të bukur në pjesën e dytë për Belgjikës duke e shtangur Anglinë.

Për këtë gol, në një ndeshje për tu mbajtur në mend për shqiptarin e natyralizuar në belg, futbollisti Januzaj është falenderuar nga “masivisht” nga legjenda e filmit aksion në botë, Jean-Claude Van Damme.

“Një falenderim masiv shkon për Adnan Januzajn i cili ka shënuar golin e fitores për Belgjikën në Kupën e Botës”, ka shkuar Van Damme.

Van Damme është belg dhe është i apasionuar pas futbollit, ndërsa që Januzaj duket të jetë një nga lojtarët e preferuar të tij.

Postimi i Van Damme në Instagram: