Jep dorëheqje kryeministri i Kuvajtit

Kryeministri i Kuvajtit Sheik Xhaber Mubarak Al-Hamd Al-Sabah i ka dorëzuar dorëheqjen e tij pranë Sheik Sabah Al-Ahmed Al-Xhaber Al-Sabah, emiri i Kuvajtit.

Agjencia e lajmeve Mehr njoftoi se dorëheqja e qeverisë së Kuvajtit ndodh pasi 27 deputet të Parlamentit të Kuvajtit ka votuar për thirrjen në interpelancë të Muhamed Abdullah Al-Mubarak Al-Sabah, ministër këshilltar në qeverinë e këtij vendi dhe pritej që parlamenti të vendosë për votëbesimin ndaj këtij ministrit. Burimet informative kanë bërë tët ditur se emiri i Kuvajtit ka pranuar dorëheqjen e qeverisë./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne