Kandidatja për deputete në Dibër me vetëm një eksperiencë pune: “Call-center”

4 vite më parë, Edi Rama ngulmonte se vlera e ministrave të tij ishte pikërisht te mungesa e eksperiencës. Sot mund të ndjehet i sfiduar nga kandidatja e Partisë Republikane në listën e Dibrës.

18 vjeçarja Arjola Elezi, është renditur e para.

Ajo ka lindur në Këlcyrë në vitin 1999, ka përfunduar gjimnazin dhe eksperiencë të vetme pune ka “call center”.

Nga “call-center” në Kuvendin e Shqipërisë është një kapërcim i jashtëzakonshëm.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne