Kaos në Maqedoni/ Mbulohet me gjak Zoran Zaev

Pasi Telat Xhaferi nga rradhët e BDI është zgjedhur kryetar kuvendi në Maqedoni, një kaos i madh ka shpërthyer brenda dhe jashtë kuvendit maqedonas.

Protestues të shumtë kanë hyrë brenda ambienteve të kuvendit, duke sulmuar liderin e LSDM, Zoran Zaev.

Situata në Maqedoni është mjaft e tensionuar, dhe kaosi ka shpërthyer në institucionin e kuvendit.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne