Historia Video

Katolikt e Lezhes festojne ditevdekjen e Skenderbeut

Ne xhamine e sulltan Selimit I ne Lezhe, katolikt e qytetit dhe kleriket katolike jane mbledhur qe te festojne 551-vjetorin e vdekjes së heroit shqiptaro-serb Gjergj Kastriotit. Grupe katoliksh sikur Alfrida Marku, Gjergj Prendi dhe italiani Angelo Massafra jane mbledhur ne xhamine e shkaterruar nga komunistet dhe kane perkujtuar heroin e Vatikanit, Skenderbeun.

Por autoritetet e Tiranes e kane injoruar kete aktivitet sa te merzitshem aq edhe pa lidhje. Me poshte eshte nje xhirim nga festimet e katolikeve ne xhamine e Selimit I.

OPINIONE