Shqiperia

Katoliku Agron Gjekmarkaj e pranon: Basha tha të vërtetën për katolikët

Agron Gjekmarkaj e falenderon Bashën, për atë që ka thënë për katolikët.

“Një pluhnajë e pandershme propagande nga ato më të pështirat që nuk kursejnë askënd dhe asgjë për një grusht votash u ngrit kundër Lulzim Bashës dhe deklaratës së tij mbi përfaqësimin e komunitetit katolik në Parlamentin e Shqipërisë nga persona me rekorde kriminale, falë përzgjedhjes së Edi Ramës.

Nëse ka një person, që i ka fyer katolikët në Shqipëri, ai është Kryeministri aktual”, shkruan Gjekmarkaj për “Panorama”.

“Si katolik simbolik që jam, thjesht dua t’i shpreh mirënjohje Bashës, se tha një të vërtetë”, shkruan ai.

OPINIONE