Islamofobi Shqiperia Video

Katoliku Kastriot Myftaraj kërcënon live presidentin turk Erdogan: do të iki koka nëse vjen në Tiranë

Katoliku Kastriot Myftaraj ka bërë një deklaratë të rëndë në studion e “360 Gradë”, duke deklaruar se Presidentit turk Erdogan do t’i “ikë koka”nëse vjen në Tiranë për shkak se ka inauguruar vendosjen e gurthemelit të xhamisë së Namazgjasë.

Pjesë nga deklarata:

Myftaraj i drejtohet historianit Olsi Jazexhi: Ai Erdogani yt të vijë këtu dhe do t’i ikë koka në mes të Tiranës. Do të bëj unë thirrje publike sepse ka shkelur laicizmin.