“Kemi vjedhur informata private tek email i kryeministrit”, Anonymous Albania: Duam kryengritje

“Të gjitha faqet zyrtare të qeverisë shqiptare janë duke u sulmuar nga Anonymous Albania”.

Grupi i hakerave shqiptarë ka shkruar në faqen e tyre në Facebook, se i kanë kërkuar dorëheqjen qeverisë Rama në 2018-ën, si dhe zgjimin e popullit nga gjumi.

Në njoftim thuhet se grupi i hakerave shqiptarë ka sulmuar edhe e-mailin privat të kryeministrit, duke zotëruar edhe informacione private të tij.

REAGIMI:

anonimos rama

#NJOFTIM Te gjitha Faqet Zyrtare te qeveris jan duke u sulmuar nga #AnonymousAlbania #OpAlbania
– Duke i perfshir te gjitha ngjarjet e fundit dhe korrupsionin Vendosem qe ti sulmojm per fund vit 2017
– Qfar kerkojm per vitin e ardshem 2018 kerkojm dorëheqjen e Qeveris EDI RAMA dhe zgjimin e popullit nga gjumi i korruptuar
Sa i përket kryeministrit ne kemi vjedhur informata private tek email i tij privat duke i shikuar te gjitha ..
– Duam qe populli te zgjohet dhe te ta rrezojm këto Qeveri te korruptuara si ne Shqipëri ashtut dhe në “Kosovë”
– Duam Kryengritje Per bashkimin e shqipëris !! te jet edhe nevoja edhe me armë ti dalim krah tokave tona !!
– Ketu osht lista e te gjithave faqeve te sulmuara :
https://share.cyberguerrilla.info/…
– Mbroje Privatsin tënde me VPN ose Proxy !! #PerdorVPN
Per qdo kerkes private na tkontaktoni : anonalb@bulletmail.org

## WE ARE ANONYMOUS ALBANIA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne