Keni plane për fundjavë? Shihni më parë parashikimin e motit

Orët e para të ditës paraqiten me kthjellime e vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendin duke sjellë shira të dobët kryesisht në Veri. Duke iu afruar mesditës moti kthjellohet gradualisht duke bërë pasditja të dominohet nga kthjellimet në territor, përjashtuar ekstremet Veriore – Verilindore ku ende do ketë vranësira kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në bregdet dhe zonat e ulëta por një rënie me 3 – 4°C sjell mëngjesi e mesdita në zonat malore./ Meteoalb

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne