Islamofobi Shqiperia

Kercenimet terroriste kunder myftiut te Tiranes u nxiten nga Stelian Pretashi

Vala e sulmeve histerike qe po behen sot kunder Komunitetit Myslyman te Shqiperise i cili ka mbuluar idhullin e Skenderbeut gjate faljes se Bajramit dje, jane nxitur nga ekstremisti katolik Stelian Pretashi i cili drejton faqen ekstremiste katolike, Feja e Shqiptarit eshte Europa.

Kjo faqe e cila nxit urrejtje fetare, islamofobi dhe racizem online ka qene faqja qe ka ngritur alarmin per mbulimin e surratit te Skenderbeut nga ekranet qe KMSH kishte vendosur ne shesh ne diten e Bajramit. Stelian Pretashi apo nje nga moderatoret e kesaj faqeje shkruan:

“Ndihemi krenare me ndjekësit e faqes tonë. Ishte senjalizimi i tyre që bëri faqen tonë të ishte e para që ngriti shqetësimin për mbarë opinionin publik. Duke bër keshtu që festa e atyre që urrejnë Gjergj Kastriotin të bëhet dytesore,dhe me të drejtë pasi Kastrioti është parësor për çdo shqiptar.

Falenderojmë në veçanti Marselin.”

Ndersa ne nje postim me poshte, moderatori i faqes sulmon drejt per drejte myftiun e Tiranes, te cilit pasi i poston fotot shkruan:

“Ky eshte ideusi i mbulimit të Gjergj Kastriotit.”

Postimi i Pretashit pasohet nga thirrje per terrorizem kunder myslymaneve shqiptare. Ja disa thirrje per lufte qe bejne ekstremistet qe ndjekin kete faqe:

Malvina Todi Pse nuk mblidheni bashk kunder ktyre turkoarabeve??
Se per ligjerata online jemi te paret..

Malvina Todi Me iu shfaros faren per cka tjeter se ndergjegjesimit i keni than ik pirdhu
Mirot Guri Duhet organizuar mirë për të vepruar kundër armiqëve të kombit. Armiqtë e kombit duhen paguar me atë që i takon për tradhëti kombëtare.
Asim Kadriu Ketij muti duhet ti prishet surrati
Lirim Leka po si e mbuloka Gjergjin ky more ja qifsha rracen Turke gabelit
Juli Hazizaj Kta kur gjejne shesh le te bejen pershesh, jo ta mbullojne por ta shkulin fare, perderisa ne fleme te gjithe, eshte turp per kombin tone te mbullojme heroin tone kombetar
Berisha Nuni Jam muslimon, kjo qe ndodhi en shqipri osht turpi i shekullit 21. E thrras poblikisht, at qe e ka mbulu, eja mbulo ne prishtin shtatoren e skendrebeut, vetem pa ta qi nan me ta hek kryt si shkaut e e lajm.. turp turp turpp zoti ju marroft, se sot e keni mbulu neser e heqni krejt..turp turp turpp

Reno Ela Ky kopili do mbuloje Gjergjin ky evgjiti mbetje turke te mbulofsha me dhe o beudin kapeni e vareni te busti i Skenderbeut kete mut njeri
Albert Vata Ky lloj pseudo vandal osht i blerë shpirterisht nga propaganda asimiluese turko – arabe. Ky lloj paguhet me shume marramendese per propaganda iluzionare në dem të kombit Shqiptar . Ky lloj do plumbin ballit
Anila Marndoj Nuk e kam miratuar dhunen kurre, por kete turko-arabin (nuk ngjan me shqiptar ky) e kisha dashur me turinj te bere pershesh.

Mirot Guri Krijoni një organizatë që ti japë haraqin armiqëve të kombit. Un jam gadi ti bashkohem.

Elird Shehu Vraneee kit pis !!!!!

Sikur shihet me siper thirrjet per terrorizem dhe vrasje te myftiut te Tiranes jane publike. Megjithate, policia e shtetit dhe antiterrori deri me tani nuk ka arrestuar asnje terrorist anti-musliman.

OPINIONE