Islamofobi Shqiperia

Terroristet e Skenderbeut kerkojne te presin ne fyt myftiun e Tiranes

Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra, ka raportuar ne mediat e Tiranes se terroristet e Skenderbeut e kane kercenuar ne menyre të drejtpërdrejte pas faljes së namazit. Keto kercenime kane ardhur pasi muslimanet gjate faljes se namazit te Bajramit i kane mbuluar surratin idhullit katolik te Skëndërbeut me ekran. Por histeria qe hapin rrethet e Krishtera kunder Islamit ne Shqiperi tanime kane prodhuar edhe terroristet e pare skenderbegiste. Terroristet e kane kercenuar myftiun me keto fraza ne facebook:

“Të ma gjejë dikush adresën e këtij dhe doja pres fytin me thikë”,

“Do të iki koka”

Këto janë disa nga mesazhet që ai ka marrë në Facebook.

Por ndersa policia shqiptare dhe repartet e anti-terrorit jane gjithmone te gatshme qe te arrestojne myslymane te akuzuar per terrorizem, deri me tani policia e shtetit shqiptar akoma nuk ka arrestuar kercenuesit terroriste te myftiut Ylli Gurra.

Kercenimet terroriste kunder myftiut Gurra vijne pasi nje seri ekstremistesh kristjane dhe laike kane sulmuar komunitetin myslyman pse ai vendoi nje ekran para idhullit katolik Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Ekstremistet e krishtere qe nga Agron Gjekmarkaj e deri ne Eduart Ndocaj apo Kaubojsi kane turfulluar si te terbuar kunder myslymaneve qe nuk e honepsin dot heroin e Papes se Romes. Turfullimet e tyre kane kulminuar me kercenime terroriste kunder myftiut te Tiranes.

Me ditet ne vijim pritet te shihet nese terroristet e Skenderbeut, do bejne vrasje sic kane kercenuar, apo do te tremben si lepuj dhe fshihen ne internet.

OPINIONE