Kolonët sionistë sulmojnë xhaminë Al Aksa

Kolonët sionistë edhe një herë kanë sulmuar xhaminë Al Aksa.

Kolonët sionistë të mbështetur nga forcat e regjimit sionist kanë ndaluar futjen e besimtarëve myslimanë palestinezë në xhaminë Al Aksa. Sipas qendrës informative palestineze, sulmet e sionistëve ndaj xhamisë Al Aksa janë shtuar shumë që nga viti 2009 dhe thuhet se numri i këtyre sulme është shtuar me 250%. Gjithashtu sot forcat sioniste kanë sulmuar me gaz lotsjellës dhe armë luftarake zonat në veri të qytetit Kods. Në këtë sulm raportohet të jenë plagosur disa palestinezë./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne