Krim çnjerëzor: Bombardohet xhamia e Donetskut në festën e Bajramit (Video)

Bombardimi i xhamisë Ahat në zonën Kuybyshevsky të Donetskut është një demonstrim i ri i mizorisë çnjerëzore të forcave ukrainase, tha kreu i Republikës Popullore të Donetskut, Denis Pushilin.

“Eshtë trishtim që kjo ditë të errësohet nga një sulm i pabesë prej formacioneve të armatosura të Ukrainës … Një xhami e mbushur plot me njerëz u bë shenjestër e një sulmi gjatë kohës së kryerjes së shërbesës fetare,” tha Pushilin. “Forcat ukrainase demonstruan përsëri mizorinë e tyre çnjerëzore.”

“Paçi harmoni, prosperitet dhe mirëqenie nëpër shtëpitë tuaja. Ju uroj juve dhe të afërmve tuaj lumturi dhe shëndet të fortë “, tha Pushilin duke ju drejtuar të gjithë muslimanëve të Donbassit./dan-news/Gazeta Impakt

 

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne