Kriza ekonomike prej virusit, Tabaku: Ja propozimet e PD, për t’u përballur

Situata aktuale me shumë mundesi do të sjellë pasoja ekonomike për shqiptarët. Propozimet e PD-së dhe opozitës janë një hap i parë dhe i duhur për t’u përballur me një krizë të thellë ekonomike në vend.

Bizneset e mbyllura, sipërmarrje me humbje dhe punonjës që qendrojnë në shtëpi kanë nevojë për lehtësime fiskale. Njëkohësisht mjekësia dhe qendrat sociale kanë nevojë për buxhet shtesë dhe jo për propagandë.

Buxheti duhet rishikuar urgjentisht dhe duhet marrë një plan i qartë masash ekonomike. Koha nuk pret më! Duhet reagim i shpejtë dhe jo propagandë e tepruar./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne