Kronologjia e sulmit të armatosur në Las Vegas

Më poshtë vijon kronologjia e publikuar nga policia lokale për sulmin më të më përgjakshëm në historinë amerikane:

-22:05: Stephen Paddock hap zjarr në koncert.

-22:12: dy policë mbërrijnë në katin e 31-të të ”Mandalay Bay” dhe shprehen se të shtënat vinin nga një kat më sipër.

-22:15: Të shtënat e fundit me armë.

-22:17: Dy policët mbërrijnë në katin e 32-të të hotelit.

-22:18: Një agjent i sigurisë u thotë policëve që ai është plagosur dhe ju jep direktivat forcave të sigurisë mbi lokalizimin e dhomës së autorit të sulmit. Më shumë se 200 plumba janë qëlluar që nga dhoma e tij drejt korridorit.

-22:26-22:30: Tetë agjentë policie të tjerë mbërrijnë në katin e 32-të të hotelit dhe fillojnë të shkojnë në dhomën për të parë nëse ndodhen bashkëpunëtorët të tjerë apo të plagosur.

-23:20: Agjentët e policisë përdorin eksploziv për të hapur me forcë derën e dhomës së Paddock. Ata e gjejnë të shtrirë në dysheme.

-23:27: Policia hap me forcë derën e dytë dhe konstaton se nuk ka person tjetër të përfshirë./ trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne