Kryeparlamentari turk dhe delegacioni shoqërues zhvilluan takime të rëndësishme në Rusi

I gjendur në qytetin Shën-Petërburg të Rusisë për të marrë pjesë në mbledhjen e Unionit Ndërparlamentar, Kryetari i Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë, Ismail Kahraman u takua me homologun rus, Kryetarin e Duma-s Shtetërore, Vyaçeslav Volodin.

Në takimin ndërmjet delegacioneve u shqyrtuan marrëdhëniet Turqi-Rusi.

Ismail Kahraman vuri theksin tek bashkëpunimi shumë dimensional me Rusinë.

Në takim u bisedua edhe në lidhje me gjendjen në Siri.

Më pas Kahraman dhe delegacioni shoqërues zhvilluan një takim edhe me Kryetarin e Kuvendit të Përfaqësuesve të Irakut, Selim Cuburi.

Në takimet ndërmjet delegacioneve morën pjesë edhe përfaqësues të partive AK, CHP dhe MHP./ trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne