Sport

Kualifikohen tetë ekipet, ja skuadrat që prenë biletën për në çerekfinalet e Champions League

Barcelona ishte ekipi i fundit që siguroi kualifikimin për në çerekfinalet e Champions League. Ditën e djeshme, dhe javën e kaluar, prenë biletën edhe 7 ekipe të tjera, që plotësojnë tablonë e skuadrave që do të përplasin brirët në çerekfinale.

Tashmë, shorti për këtë fazë do të hidhet ditën e premte, dhe ai do të jetë i hapur, me skuadrat që do të përballen me çdo kundërshtar të mundshëm. Më poshtë, 8 ekipet e kualifikuara për në çerekfinale.

Juventusi

Mançester Siti

Liverpul

Sevija

Real Madrid

Roma

Barcelona

Bajern Mynih