Kurteshi tregon detaje rrënqethëse për vdekjen e Astritit!

Në televizionin Dukagjini rrëfen ish-Avokati i Popullit, tash zyrtari i VV-së, Sami Kurteshi.

Ai ka dhënë detaje rrëqethëse për aktivistin e vdekur të VV-së në Burgun e Prizrenit, Astrit Dehari.

Sipas Kurteshit, kryeministri Isa Mustafa, ka refuzuar që për këtë vdekje të bëjë hetime një institut zviceran që e ka përzgjedhur familja.

Si kur më parë, Kurteshi ka treguar për jetën në burgjet e Serbisë dhe për qelinë që e ka ndarë me Adem Grabovcin.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne