Kurti: Qeveria në detyrë nuk i nënshtrohet këtij Presidenti helaq!

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se regjimi i vjetër po debaton nëpër studiot televizive dhe se po refuzojnë ta kuptojnë që koha e tyre ka mbaruar.

Kurti në një postim në rrjetet sociale shkruan se, një popull nuk iu nënshtrua një njeriu dhe se as qeveria në detyrë nuk i nënshtrohet këtij Presidenti helaq.

Lexoni të plotë postimin e Kurtit:

“Regjimi i vjetër po shpurdh nëpër studiot televizive. Ata refuzojnë ta kuptojnë se koha e tyre ka mbaruar. Po orvaten të rikthehen, përmes trysnisë mbi gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese.

Sa herë që ne ua godasim korrupsionin, ata piskasin “Amelika, Amelika! Gleneli, Gleneli!”. Duan ta dëmtojnë imazhin e ShBA-ve në Kosovë, ta keqpërdorin atë si strehë për ultësinë e tyre.

Një popull nuk iu nënshtrua një njeriu. Dhe, e bëri ndryshimin me 6 tetor. As qeveria në detyrë nuk i nënshtrohet këtij Presidenti helaq.

Ditët në vijim përcaktojnë dekadën e tretë të shekullit XXI. Në cilën anë je ti?”./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne