Laiciteti vetëm kundër muslimanëve, se fetë e tjera bëjnë qejf në shtetin laik

Me gjithe insistimin se Kosova eshte shtet laik dhe se feja duhet te qendroj larg shkollave, keto “kritere” vijne ne konsiderate vetem kur eshte puna per islamin.

Nxenesit e shkolles fillore “Naim Frasheri” ne Prishtine që drejtohen nga drejtoresha Remzije Berisha kanë dëgjuar ligjërata në katedralen “Nene Tereza” ne Prishtine, dhe me shume krenari stafi i shkolles i kane postuar fotografite ne rrjetin social Facebook.

Keta femije veshtire qe kane hyre ndonjehere ne xhami edhe pse janë musliman, por shkolla po i dergon ne katedrale se pari! Imagjinojeni skenarin cfare do te ndodhte po qe se shkolla do ti dergonte per vizite ne xhami…

Ndërkohë është që pikërisht Komuna e Prishtinës që me pretekste të ndryshme prolongon ndërtimin e Xhamisë Qëndrore në Prishitnë. Ndryshe drejtoria e arsimit në Prishtinë udhëhiqet nga gjakovarja Arbërie Nagavci e VV-së.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne