Shqiperia

Lali Eri apo Lali Betoni? Plas humori në rrjetet sociale me “ambientalistin” Veliaj

Mbjellja e pemëve nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është kthyer tashmë në një anekdotë, sepse kryetari paralel me pemët që mbjell, firmos leje ndërtimi për betonizimin e Tiranës. Në rrjetet sociale ka plasur humori dhe  po qarkullon kjo foto e montuar, që tregon Veliajn duke mbjell kulla neë vend të pemëve.