Lamtumirë diabetit, pa ilaçe vetëm duke konsumuar këtë përzierje për 3 muaj!

Ky burrë kishte vazhdimisht etje dhe vendosi të bënte një kontroll për gjendjen e tij shëndetësore. Kjo ndodhi katër vjet më parë, kur ai u diagnostikua me diabet dhe tension të lartë të gjakut. Ai vendosi të gjente një kurë, për të trajtuar këtë problem shëndetësor.
Mjekët i dhanë atij një terapi me insulinë, të cilën filloi ta ushtronte rregullisht. Për fat të keq, ajo nuk dha rezultate pozitive.
Më pas, ai pa një shfaqje televizive të quajtur The Edge of Science, ku i ftuari, Dr. J. Zirdum, shpjegoi se konsumonte ushqime të papërpunuara për 12 vjet. Kjo ishte pika e kthesës për këtë njeri. Ai ishte i vendosur të provonte të njëjtën gjë.

Bleu një blender dhe filloi të konsumonte ushqime të papërpunuara. Javën e parë ishte mjaft e vështirë, por ai arriti t’i rezistonte tundimeve. Kjo e ndihmoi atë të ulte nivelet e sheqerit në gjak.
Ai vendosi të linte terapinë e insulinës dhe të bëjnë të pamundurën për ta rikthyer shëndetin e tij në formën më të mirë, me ndihmën e kësaj diete të re. Me kalimin e kohës, ai filloi edhe të humbiste peshë.
Ai e vazhdoi për tre muaj këtë regjim. Trigliceridet e tij ishin 1.4 dhe presioni i gjakut më në fund arriti 120/70. Ai nuk përdori asnjë medikament dhe arriti të ishte plotësisht i shëndetshëm.

Kjo dietë e shëndetshme përfshin shumë fruta të papërpunuara dhe perime. Mund të konsumoni edhe ton, që është i pasur me vitaminë B12, që është jetike për funksionimin e duhur të trupit.
Kjo është receta e lëngut të tij:

Përbërësit:
2 kivi
5 banane
2 mollë
Kale (një pjesë të vogël)
Metoda e përgatitjes:
Përzierje të gjithë përbërësit në blender dhe shtoni gjysmë litër ujë.
Përdorimi:
Pini gjysmën e lëngut në mëngjes dhe pjesën tjetër gjatë gjithë ditës./ shije.al

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne