Lëkundje tërmeti në Juglindje të vendit, epiqendra 8 km nga Korça, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë vetëm pak minuta më parë në qytetin e Korçës. Sipas të dhënave nga IGJEUM tërmeti ishte me magnitudë 3.1 të shkalles rihter ndërsa epiqendra ka qenë në 8 km nga Korça dhe 4 km nga Maliqi.

Igjeum

Lëkundjet kanë qenë të lehta dhe fatmirësisht nuk raportohen dëme materiale në qark.

Emsc/BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne