Ligji për FSK votohet nga 98 deputetë

Edhe projektligji për Forcat e Sigurisë së Kosovës ka marr 98 votat e deputetëve.

Para këtij është votuar projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes ku për të kanë votuar 101 deputetë.

Deputetët serbë e kanë kundërshtuar këto projektligje dhe kanë bojkotuar seancën. Tash mbetet vetëm që të votohet projektligji për shërbimin në FSK.

Burimi: Mesazhi.com

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne